100 dnů od voleb uplynulo

Vážení spoluobčané,

     100 dnů hájení, kdy je pravidlem ve slušném společenství nechat vítěznou alianci pracovat tak, aby ukázala, že začne plnit to, co slíbila, právě  uplynulo.

     Chtěl bych zde na tomto místě  poděkovat těm občanům, kteří mně a mým bývalým kolegům  v zastupitelstvu vyjádřili a stále vyjadřují vděk za práci, kterou jsme za uplynulých osm let pro Křimice udělali.

     Dovolte mi, abych poděkoval i seniorům,  rybářům a kronikářům,   kteří se neobávali případných následků a  svoje názory veřejně prezentovali.

     V listopadu proběhla volba starosty. To zpravidla bývá  slavnostní akt, kdy bývalý starosta předává funkci novému demokraticky zvolenému nástupci. Omlouvám se zde těm křimických občanům, kteří se na předávání  přišli podívat,  že pravděpodobně  nebyli průběhem vlastního aktu příliš uspokojeni. Všichni jsme tam byli od zastupitelů z plzeňské aliance svědky  nenažranosti a chamtivosti po  všech funkcích, do kterých se lze  za peníze nacpat.  Po tom, co předvedli v předvolební kampani, se od nich  ale nic jiného nedalo čekat.

     Jiná a zásadnější věc je , že jeden ze zvolených koaličních zastupitelů, pan Plochý, přijal mandát v rozporu se zákonem. Zákon totiž zcela jasně hovoří, že pokud je dotyčný adept na zastupitele zároveň zaměstnancem magistrátu či úřadu, nesmí mandát zastupitele přijmout. Dle výkladu některých právníků je proto  volba starosty v Křimicích od počátku neplatná. …….

     Na prvním a zatím jediném zasedání zastupitelstva na porušení zákona upozorňoval Vlasta Bayer, ale starosta ho odbyl, že je vše v pořádku…….

     Zákon přitom zná a řeší případy, kdy dotyčný přijme mandát zastupitele v neznalosti a nevědomosti,  ale to  jistě není náš případ. Pan Plochý jako  profesní pracovník magistrátu zcela jistě zná příslušné zákony.  A je velmi smutné, že právě on  klidně přijal mandát zastupitele, i když mu muselo  být zcela  jasné, že překračuje zákon.  A jak faux pas vyřešil starosta?

      “ No je to můj kámoš, bývalý policajt, tak on holt položí ten mandát zastupitele a já ho za to pověřím funkcí tajemníka křimického úřadu“, ……..  stalo se……..nevěříte?

tlf seznam

 

     A kdo bude v zastupitelstvu nástupcem pana tajemníka?  No přece jeden z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších podnikatelů Křimic – pan Václav Suda!

        “Sudovi šrot, Křimicím ještě více zlodějů, hluku a nepořádku!”

                                                                                                 Petr Otásek

 

7 komentářů u 100 dnů od voleb uplynulo

 1. krimice napsal:

  Zrzavec ani za dalších 100 dní nepochopí o co gou, proto si tam musel vzít někoho chytrýho.

 2. Milan Řežábek napsal:

  Skutečně uplynulo sto dnů. Je to zhruba oněch sto dnů, kdy tento web změnil provozovatele. Doposud jeho provoz zaštiťovalo ÚMO, nicméně po podzimním Waterloo Sdružení občanů Křimic (dále „SOK“) zčistajasna nese hlavičku právě SOK.
  Zeptám se proč, tak jako jsem se ptal na stránkách SOK na Facebooku, nicméně odpovědí bylo zakázání příspěvků na stránce. Zřejmě se ptám správně a proto to zkusím znovu.
  Roku 2010 jsem se stal křimickým zastupitelem. Mimo to jsem byl najmenován v jedné komisi, která sice prakticky nefungovala ani nezasedala, a to komise informační.
  V rámci členství v této komisi jsem byl starostou požádán, abych poptal, kolik by stály webové stránky, prostřednictvím kterých by se ÚMO prezentovalo nezávisle na magistrátních webových stránkách. Mělo se tedy jednat o stránky čistě provozované ÚMO. Stránky měly představovat alternativu ke stránkám magistrátním, protože stránky provozované MMP nebyly dostatečně „uživatelsky přívětivé“ a z pohledu návštěvníka ani příliš atraktivní. Dostal jsem několik nabídek, kdy žádná se nedostala pod 12.000,- Kč za poskytnutí personifikovaného vzhledu webu vč. redakčního systému. Ba dokonce nabízený web, poměrně podobný tomu stávajícímu, byl nabídnut za bezmála 20.000,-Kč.
  Teď bych se rád zeptal SOK:
  Jak je tedy možné, že stránky, které byly zřízeny jako stránky ÚMO, převlékly háv do barev SOK?
  Z čeho byly stránky financovány z pokladny ÚMO nebo SOK?
  Pokud z pokladny ÚMO, existuje úplatná! smlouva, kterou SOK nabyl od ÚMO práva k užívání dotyčné stránky?
  Děkuji mnohokrát za odpověď.

  M. Řežábek

  • Anonymní napsal:

   Vždycky si byl šmejd, pro vesnici si nikdy nic pořádného neudělal tak nepruď.

 3. Milan Řežábek napsal:

  Velmi děkuji za podnětnou a věcnou reflexi mého charakteru. Avšak abych mohl vyvodit důsledky vzhledem ke své osobě, buďte prosím konkrétnější.

  Hezký den do Křimice přeje M. Ř.

  • Robert Dobrý ml. napsal:

   Připojuji se k dotazu a byl bych velice rád, kdyby se exstarosta Otásek konečně ukázal jako vzácný charakter, jak ho tady na jiném místě prezentuje Vlasta Bajer a sdělil nám z jakých prostředků bylo uhrazeno zřízení stránek krimice.eu.

 4. křimice napsal:

  A odpovědi, tý se nedočekáš…….Proč to mlčení?

 5. RichardGop napsal:

  Мы поможем вам продвинуть ваши проекты рекламой в пабликах и группах Вконтакте.
  Хорошая цена за качественную и честную рекламу Вконтакте.
  Узнать подробнее: http://vkx.biz/
  реклама вконтакте цена
  Теги: реклама в пабликах вконтакте
  реклама в вк
  реклама вконтакте цена

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


3 × devět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>